Good Angels zdolali v B-skupine Targovište 93:78

06.12.2012 Celý región

Košice 5. decembra (TASR) - Basketbalistky slovenského šampióna Good Angels Košice zvíťazili v stredu vo svojom šiestom zápase B-skupiny Európskej ligy 2012/2013 na domácej palubovke nad rumunským družstvom Municipal Targovište 93:78 a zaknihovali štvrté víťazstvo.

Košičanky vstúpili do stretnutia rozpačito a prvú štvrtinu prehrali s nováčikom súťaže o šesť bodov 14:20. Od 12. do 17. minúty však po zlepšenom a predovšetkým bojovnom výkone zaznamenali dvadsaťjedenbodovú šnúru a z nej ťažili vo zvyšnom priebehu duelu. Po tridsiatich minútach vyhrávali o desať bodov (65:55) a v záverečnej desaťminútovke už žiadnu drámu nedopustili a zaslúžene zvíťazili o pätnásť bodov.

Zverenky trénera Maroša Kováčika najbližšie privítajú o týždeň v stredu 12. decembra opäť v domácej v Infiniti aréne ruský tím Nadežda Orenburg (18.00).

B-skupina EL 2012/2013:

Good Angels Košice - Municipal Targovište (Rum.) 93:78 (45:34)
Zostava a body GA: Piersonová 21, Quigleyová 14, Kulichová 12, Bojovičová 9, Lacyová 6 (Krivačevičová 16, Sverrisdóttirová 15, Bálintová 0, Hruščáková 0) - najviac bodov Targovište: Currie 18, Margineanová 17, Babkinová 13.
Rozhodovali: Calik (Poľ.), Miličevič (BaH), Santos (Cyp.)
TH: 18/14 - 20/17
trojky: 5:9
fauly: 24:20
5 faulov: Kulichová, Piersonová, Krivačevičová - Currieová
2300 divákov.

Slovenský šampión zaznamenal po koši Piersonovej úvodné dva body stretnutia, no v ďalšom priebehu prvej štvrtiny ťahal za kratší koniec. Na konci druhej minúty ešte Bojovičová vyrovnala na 6:6, no hostky po trojke Babkinovej o minútu neskôr už vyhrávali o šesť bodov - 6:12. Domáce basketbalistky, ktoré nastúpili na zápas bez kapitánky Kupčíkovej, pokračovali v nevýraznom výkone, bez patričného dôrazu v obrannej činnosti a po desiatich minútach prehrávali 14:20. Náskok súpera zvýšila v 11. minúte Margineanová, ktorá namierila presne spoza trojkového oblúka - 14:23. Potom však domáce hráčky pridali na dôraze i presnosti v koncovke a súper začal kopiť chybu za chybou. "Anjelkám" sa od 12. do 17. minúty podarila úctyhodná dvadsaťjedenbodová šnúra (35:23). V závere polčasu sa rumunský tím pokúšal znížiť manko, keď Bjelicová zaznamenala dve trojky, no domáce dokázali na jej presné zásahy odpovedať a Piersonová po trestnom hode stanovila rezultát prvej dvadsaťminútovky na 45:34.

Na začiatku druhého dejstva po presnom zásahu Kulichovej viedol domáci tím 48:34, no húževnatý euroligový nováčik kontroval v 22. minúte po trojke Stoenescuovej 40:48, keď sa predtým trafila rovnako za tri body jej spoluhráčka Margineanová. Rumunský šampión pokračoval v bojovnom výkone a na začiatku 28. minúty dokázal po rýchlej kontre, na ktorej konci bola Babkinová, korigovať na rozdiel piatich bodov - 57:52. Na konci tridsiatej minúty však svietil na ukazovateli stav 65:55 a Košičanky boli opäť bližšie k štvrtému víťazstvu v EL. Poslednú desaťminútovku odštartovala trojka domácej Quigleyovej, no Babkinová odpovedala v 32. minúte rovnakým spôsobom rumunský tím bol stále v hre o víťazstvo. Napokon sa z víťazstva radovali domáce basketbalistky po výsledku 93:78.

Hlasy po zápase

Maroš Kováčik, tréner Good Angles: "Do zápasu sme vstúpili trošku ľahostajne, miestami to vyzeralo ako by sme my tréneri ovládali starý parný valec, ktorý sa potrebuje rozbehnúť a ešte k tomu ísť dole kopcom. Viackrát sme zvýšili hlas a hráčky sme sa snažili nabádať, že to takto ďalej nepôjde. Som veľmi rád, že sme v druhej štvrtine zaznamenali úsek 21:0, ktorý pravdepodobne rozhodol o víťazstve."

Petra Kulichová, pivotka Good Angels: "Opäť sme tak ako v predchádzajúcich euroligových dueloch vstúpili do zápasu zle. Myslím si, že obrana v prvej štvrtine nebola úplne podľa našich predstáv, tak ako sme si to nacvičovali a z mojej strany tam bolo viacero chýb. Dávali nám ľahké koše, no potom sme sa zdvihli a začali hrať našu hru, ktorá im nevyhovovala. Dávali sme ľahké koše i koše z diaľky a vybudovali si náskok, ktorý sme už nepustili."